Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar zgjedhjen e Presidentes së re të Parlamentit Europian, Roberta Metsola.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se Parlamenti Europian mbetet gjithmonë mbështetës i procesit të zgjerimit të BE me vendet e Ballkanit Perëndimor.

Postimi i plotë:

Përgëzime Presidentes së sapozgjedhur të Parlamentit Europian Roberta Metsola Parlamenti Euopian mbetet gjithmonë mbështetës i procesit të zgjerimit të BE me vendet e Ballkanit Perëndimor.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb