Superliga e Kosovës luajti sot ndeshjet e radhës.

Ballkani mundi 2-1 Malishevën. Ekipi i Ilir Dajës po përballon më së miri impenjimin në Europë dhe në kampionat, duke treguar një formë të jashtëzakonshme këtë sezon.

Gjilani gabon në Ferizaj dhe merr një pikë. Një barazim 1-1 që nuk i shkon aspak përshtat një skuadre si Gjilani, e cila ka pretendime të mëdha.

Gola dhe spektakël në Llapi-Drenica, por në fund vendasit triumfuan 3-2.

Sa i takon renditjes, Drita dhe Ballkani mbajnë 2 vendet e para, ndërsa në luftën për mbijetesë ka mjaft skuadra.

Rezultatet:

Ballkani 2-1 Malisheva

Gjilani 1-1 Ferizaj

Llapi 3-2 Drenica

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: