Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka reaguar pas analizës së “Rockefeller Brothers” të publikuar nga EurActiv kundër “Ballkanit të Hapur”.

Meta deklaron se çdo nismë jotransparente dhe përçarëse që i shërben protoganizmit dhe dominimit të një vendi në dëm të vendeve të tjera në rajon vetëm efekte negative mund të ketë.

“Procesi i Berlinit duhet të mbështetet nga të gjitha vendet e rajonit si rruga më efektive e arritjes së objektivave të përbashkëta europiane”, thekson kreu i Partisë së Lirisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb