Deputeti i PS, Ilir Beqja i ka propozuar Bankës Qëndrore të Shqipërisë të shohë përtej shtyrjes së kësteve duke marrë edhe nisma të tjera për të ndihmuar bizneset.

Sipas Beqjas bizneset do të jenë në vështirësi edhe pas hapjes prandaj shtyrja e kësteve të kredive vetëm ngushton kohën në fund të vitit.

Beqja kritikon bankat duke i quajtuar se ishin të papërgatitura si dhe ka konstatuar nevojën që ka pasur Shqipëria për teknologjik informacioni dhe komunikimi duke i atribuar arritjet në këtë sektor kryeministrit Rama dhe mazhorancës për investimet që janë bërë në 6 vite e gjysëm.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb