Një sipërfaqe toke në fshatin Zhulat të Gjirokastrës është përfshirë nga zjarri.

Mësohet se një banor i këtij fshati teksa kishte tentuar që të digjte mbeturinat në bahçen e vetë, zjarri ka dalë jashtë kontrollit dhe ka përfshirë një sipërfaqe të madhe toke.

Gazetarja Brikena Metaj raporton për ‘BalkanWeb’ se duke u gjendur përballë kësaj situate, personi në fjalë ka njoftuar shërbimin e zjarrfikëses, të cilat bënë të mundur shuarjen e zjarrit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb