Juventus po humbet terren në kampionat, teksa humbja me Sassuolon dhe barazimi i fundit me Atalanën ka shuar disi shkëlqimin e fillimit të sezonit. Trajneri i “Zonjës së Vjetër”, Max Allegri u ndal para gazetarëve në përfundim të sfidës me zikaltërit e vegjël nga Bergamo.

Jeni të kënaqur me zëvendësimet?
“Jam i kënaqur me paraqitjen dhe pikën e marrë. Nuk ishte e lehtë, ne luajtëm 60 minuta të mira dhe mund të kishim bërë më mirë në nivel teknik. Kean nuk kishte luajtur për një kohë, pastaj Yildiz hyri dhe Ne vuajtëm kundër Atalantës, e cila na mundi me presion”.

Kur nuk fiton, duhet të vuash më pak.
“Në fund ne rrezikuam për një top në të cilin Gatti shkoi një me një. Fakti që nuk pësuam gol, nuk humbëm dhe morëm pikë jashtë shtëpisë është i mirë. Tani kemi një javë për derbin”.

A mund të kishit krijuar më shumë?
“Në pjesën e parë mund të ishim më preciz me topin mes këmbëve, por skuadra ishte kompakte dhe ndoshta nuk ishte shumë e bindur për të shënuar gola”.

Sulm i vogël në thellësi?
Ne patëm disa situata në pjesën e parë ku duhej të gjuanim nga jashtë. Menduam më shumë për posedimin e topit sesa për golin, por do të përmirësohemi”.

(J.S/BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: