Barcelona dhe Çelsi po diskutojnë transferimin në Angli të Filipe Kutinjos, ku ka luajtur dhe më parë me fanellën e Liverpulit. Fantazisti brazilian aktualisht është në huazim te Bajerni i Mynihut dhe nuk bën pjesë më në planet e klubit katalanas, që në janarin e vitit 2018 e pati blerë nga “Reds”-at për 120 milionë euro.

Tani, duke u bazuar te ajo çka shkruan e përditshmja spanjolle “Sport”, kartoni i lojtarit do të vlerësohet rreth 90 milionë euro, një shifër që Çelsi do të përpiqet ta ulë edhe më për shkak të krizës që po troket prej pandemisë së koronavirusit.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb