Në Argjentinë ka pritshmëri të madhe për ndeshjen mes Majorkës dhe Barcelonës, që do të luhet të shtunën në orën 22:00. Përse vallë ky interes? Kjo sepse 13 qershori mund të jetë një ditë historike për kalimin e trashëgimisë nga një brez i vjetër tek ai i riu, në veçanti mes Lionel Mesit dhe Luka Romeros, që në vendin e tangos e cilësojnë si “Mesin e ri”.

Romero ka lindur në Meksikë dhe babai i tij është argjentinas, ndaj ka vendosur që të zgjedhë kombëtaren “Albiceleste”, pavarësisht presionit të madh të Meksikës, por edhe të Spanjës. 16 vjeç u grumbulla nga ekipi i parë për fazën e stërvitjeve të parashikuara nga protokolli dhe ka nga ata që vënë bast se trajneri Moreno do ta hedhë yllin e ri në fushë për disa minuta kundër idhullit të tij.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb