Barcelona është rikthyer! Mbrëmjen e sotme ajo arriti të fitojë 3-0 mbi Levante në Camp Nou.

Përpjekjet e dobëta në dy ndeshjet e tyre të mëparshme në LaLiga e bënë ndeshjen e së dielës  vendimtare dhe Barcelona u përgjigj me një përpjekje shumë solide, e cila përfshinte një kthim të shumëpritur nga Ansu Fati , i cili shënoi për të përfunduar një ditë të ndritshme për Blaugrana .

Pasi vuajti në ndeshjet e tyre të fundit, Nemanja Radoja bëri faull mbi Memphis Depay në zonë, të cilën holandezi e konvertoi për t’i dhënë skuadrës së tij epërsi 1-0. Levante po ia lehtësonte gjërat Barcelonës në sulm dhe Luuk de Jong mori një pasim nga Sergino Dest dhe duke goditur me këmbë të djathtë portierin e Levante Aitor Fernandez për një avantazh 2-0.

Camp Nou ishte edhe më i kënaqur kur Riqui Puig u fut në lojë për Philippe Coutinho . Brohoritjet ishin edhe më të forta në pjesën e parë kur Ansu Fati bëri kthimin e shumëpritur nga dëmtimi i meniskut në minutën e 80-të, duke zëvendësuar Luuk de Jong , ndërsa Ronald Araujo dhe Yusuf Demir hynë në lojë për Oscar Mingueza dhe Gavi .

E tëra që mungonte ishte një kthim në ëndërr për Ansu Fati dhe 18-vjeçari me një goditje të fortë të këmbës së djathtë coi topin në rrjetë duke vulosur rezultatin në 3 me 0.

 

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: