Joshua Kimmich është një objektiv i Barcelonës. Tashmë kjo nuk është më e fshehtë dhe klubi i La Liga-s shumë shpejt mund të lëvizë gurët për mesfushorin e kampionëve të Gjermanisë, Bayern Munchen.

Sipas raportimeve të Mundo Deportivo, marrëdhënia e shkëlqyer që lojtari ka me Ter Stegen dhe Lewanndowski por edhe figura e Xavit mund të ndikojë.

Trajneri i Barcelonës, Xavi është i gatshëm të takojë lojtarin, për ta bindur për transferimin. Kimmich ka luajtur për më shumë se 5 sezone te Bayern Munchen, ndërsa më parë nuk mund të lihet pa përmendur fakti që ka mbajtur veshur edhe fanellën e Leipzig.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb