SPANJA

Barcelona ka hasur ndalesën e parë këtë sezon pasi nuk shkoi përtej barazimit ndaj Sevilla-s në Camp Nou.

Pas dy fitoreve bindëse në La Liga, duket se Sevilla ka rezultuar një pengesë e pakalueshme për katalanasit që të marrin dhe fitoren e 3-të radhazi.

Miqtë kaluan të parët të avantazh Luuk De Jong në minutën e 8-të, por për 2 minuta blaugranët e Koeman u kundërpërgjigjën shpejt me Coutinho.

80 minutat e tjera prodhuan veç lojë por jo gola.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb