Barcelona ia doli të fitojë La Liga këtë sezon, teksa la mbrapa Real Madrid. Tashmë fokusi i katalanasve është merkato dhe pikërisht për këtë çështje ka folur për mediat trajneri Xavi.

“Zhvilluam një sezon të madh, por duhet të bëjmë hapa të tjerë përpara. Duhet të zvogëlojmë diferencat me rivalët që të jemi konkurrues dhe kemi nevojë për 2 lojtarë për çdo rol. Gjithsesi duhet të jemi të kënaqur sepse arritëm që të merrnim më të mirën e organikës aktuale” – tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: