“Neymar kthehet te Barcelona”, është ky njoftimi i shpërndarë në rrjetet sociale të klubit “blaugrana”, që sigurisht është shoqëruar me një çmenduri të vërtetë në internet. Nuk mund të ndodhte ndryshe sa i përket reagimeve, por ky lajm nuk ka asgjë të vërtetë.

1206479736.jpg
1206479736.jpg

Në fakt, gjithçka është vepër e një grupi “hacker” që e quan veten “OurMine”. Ky i fundit ka vendosur të provojë nivelin e sigurisë të rrjeteve sociale të klubit katalunjas. Përveç njoftimit për rikthimin e Neymar në shënjestër të “hacker” ka përfunduar edhe presidenti i Baecelonës, pasi është krijuar një hashtag #BartomeuOut.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: