Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shkruan se hyzmeqarët mediatikë dhe politikë synojnë të heqin vëmendjen nga vjedhja e 370 milionë eurove, duke shpërndarë sajesa për marrëveshjemes tij dhe Ramës.

  • foto galeri

Basha thotë se ata ndajnë bashkë me Hajdutin pasuritë e shqiptarëve. Kryedemokrati hedh kështu poshtë mundësinë e një marrëveshjeje politike me kryeministrit.

Sot kur Rama me një grusht oligarkësh dhe pronarë mediash u vjedh shqiptarëve 370 milionë euro, sulen hyzmeqarët mediatikë dhe politikë me gënjeshtra dhe sajesa që të heqin vëmendjen e njerëzve dhe të mbulojnë vjedhjen. Sepse ata ndajnë bashkë me Hajdutin pasuritë e shqiptarëve”, shkruan Basha.

(d.xh/Balkanweb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb