Presidenti Ilir Meta, ka deklaruar se kryedemokrati Lulzim Basha ka bërë dopio lojë me marrëveshjen e detit me Greqinë.

Sipas tij, ky qëndrim i kreut të PD, në lidhje me marrëveshjen e detit ka patur implikime serioze në raport me shtetin shqiptar. Këtë deklaratë kreu i shtetit e ka bërë në një emision në “ABC News”.

“Po e them për herë të parë se Lulzim Basha ka bërë dopio lojë me marrëveshjen e detit me Greqinë. Ky qëndrimin i tij në raport me marrëveshjen e detit ka patur implikime serioze në raport me shtetin shqiptar. Këtë e them për herë të parë dhe nuk dua ta zgjas më tej”, tha Meta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb