Kryedemokrati, Lulzim Basha e ka nisur ditën sot me një tjetër dështim, sipas tij të qeverisë Rama. Këtë herë ai ndalet tek sektori i shëndetësisë, teksa vendi po përballet me pandeminë e koronavirusit.

Në një postim në Instagram, Basha shkruan se Shqipëria renditet e fundit në Evropë për shpenzimet në shëndetësi.

“100 dështimet e Ramës në 8 vite. Cila është renditja e Shqipërisë për shpenzimet e shëndetësisë krahasuar me vendet e Evropës?”, shtron pyetjen Lulzim Basha.

 

Përgjigja: Shqipëria renditet e fundit në Europë për shpenzimet e shëndetësisë, 3.5 herë më pak se mesatarja”, thuhet në videon e publikuar nga Basha.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: