Kreu i PD, Lulzim Basha ka dhënë një mesazh teksa merr pjesë në Asmblenë Politike të Partive Popullore Europiane.

Basha shkruan se PD qëndron krahë simotrave të tyre për demokracinë dhe qytetarët shqiptarë.

Lideri demokrat ndodhet këtë fundjavë në Bruksel si i ftuar nga PPE.

STATUSI NGA BASHA

Në Asamblenë Politike të PPE, partia më e madhe europiane dhe me grupin më të madh parlamentar në PE. Qëndrojmë së bashku për demokracitë tona, së bashku për qytetarët tanë

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lulzim Basha (@lulzimbasha)


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb