TIRANË

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ngushëlluar familjen e majorit Klodian Tanushi, i cili u nda nga jeta mbrëmjen e kaluar në Letoni.

Basha zhvilloi një vizitë në familjen Tanushi bashkë me ish-deputetin e Dibrës Xhemal Gjunkshi, i cili ka qenë Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë.
Basha vlerësoi lart ushtarakun e rënë në krye të detyrës dhe ngushëlloi familjen Tanushi nga Dibra për humbjen e madhe.

Major Klodian Tanushi, komandant i kontingjentit ushtarak në Letoni mbeti i plagosur pas shpërthimit më 6 maj dhe mbrëmjen e kaluar humbi betejën, duke u ndarë nga jeta dhe duke i shkaktuar një dhimbje të madhe jo vetëm familjes por edhe vendit, i cili humbi dy pjesëtarë të FA-ve në pak ditë.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb