Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur përjashtimin e përhershëm të Sali Berishës nga PD.

Gazetari Osman Stafa, raportoi për ”BalkanWeb”, sevendimi është marrë në mbledhjen e kryesisë, e cila nisi ditën e djeshme në orën 19:00, e përfundoi në orën 03:30 pas mesnate.

Po ashtu, në mbledhje është vendosur edhe përjashtimi për 7 anëtarët të Komisionit të Rithemelimit:

– Bujar Nishani

– Flamur Noka

– Albana Vokshi

– Edmond Spaho

– Arben Ristani

– Klevis Balliu

– Kletis Kruja

E po ashtu janë pezulluar:

– Agron Shehaj

– Aldo Bumçi

– Belind Kelliçi

– Blendi Himci

– Çlirim Gjata

– Edit Harxhi

– Edi Paloka

– Eno Bozdo

– Ervin Minarolli

– Gent Deromemaj

– Genc Pollo

– Genti Strazimiri

– Rigels Mucollari

– Ivi Kaso

– Ledina Mandia

– Luan Baci

-Lorenc Luka

-Mimoza Hajdarmataj

-Oerd Bylykbashi

-Tritan Shehu

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb