Kryedemokrati Lulzim Basha ka përshëndetur marrëveshjen e arritur Kosovë-Serbi me bekimin e presidentit amerikan Donald Trump. Basha falënderon Presidentin Trump dhe SHBA për vëmendjen dhe përkushtimin ndaj Kosovës dhe Ballkanit dhe thekson se kjo marrëveshje është një hap i rëndësishëm drejt njohjes reciproke.

“Personalisht dhe në emër të Partisë Demokratike përshëndes marrëveshjen e arritur mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë. Një falenderim të veçantë për Presidentin Trump dhe SHBA, për vëmendjen dhe përkushtimin ndaj Kosovës dhe Ballkanit. Shpreh shpresën dhe besimin se kjo marrëveshje do të përbëjë një hap të rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve dhe njohjes reciproke mes Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë, duke i kontribuar kështu paqes, stabilitetit dhe integrimit Euro-Atlantik të rajonit”, shkruan Basha.

Basha Tw
Basha Tw

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb