Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar thënien e ish- presidentit amerikan John F. Kennedy për qeverisjen.

Shprehja ka të bëjë me revolucionin, paqen dhe dhunën. “Ata që ta bëjnë të pamundur revolucionin në paqe, shkaktojnë një revolucion dhune të pashmangshëm”.

Kjo shprehje mund të jetë një mesazh jo i drejtpërdrejtë për qeverinë nga ana e Bashës dhe një mesazh për qytetarët një vit para zgjedhjeve për një rotacion politik.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb