Kryetari i PD Lulzim Basha po zhvillon një takim me aleatët e djathtë në selinë blu.

Basha po takon aleatët e djathtë. PD vazhdon të bëjë përpjekje për reformën zgjedhore.

Gazetari Osman Stafa raporton për “Balkanweb” se Partia Demokratike ka nxjerrë edhe një projekt-rezolutë, për të zbardhur se nga vijnë paratë me anë të së cilave financohen partitë.

Partia Demokratike dhe opozita e bashkuar ka zhvilluar një projekt-rezolutë të tillë, pasi ka akuzuar shpesh herë maxhorancën e vendit se financohet nga para të pista e të krimit të organizuar.

Ndërkaq, partitë opozitare jashtë-parlamentare, nesër në mëngjes do të zhvillojnë një takim me presidentin Ilir Meta, me ftesë të këtij të fundit në institucionin e Presidencës.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb