Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka takuar sot ambasadorin italian Fabrizio Buçi.

Përmes një mesazhi në Twitter, kryedemokrati Basha tha se me Italinë na lidh jo vetëm e kaluara, por e ardhmja dhe shpresa e përbashkët për t’i parë popujt gjithnjë e më afër dhe më të bashkuar brenda BE-së.

MESAZHI I BASHËS
Sot prita me kënaqësi të madhe ambasadorin, Fabrizio Buçi. Me Italinë na lidh jo vetëm e kaluara, historia jonë dhe vlerat tona, por mbi të gjitha e ardhmja dhe shpresa e përbashkët për t’i parë popujt tanë gjithnjë e më afër dhe më të bashkuar brenda BE-së.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb