Rasti i Genoa, që zyrtarizoi 14 pjestarë të klubit pozitiv me Coronavirus, mes tyre 11 lojtarë i ka rënë sirenave të alarmit në Itali, teksa ka konfirmuar situatën e pazakontë në të cilën luhet futboll. Në Serie A janë ndezur polemikat mbi testet dhe protokollet sanitarë, ndërsa dy ndeshje të radhës mund të shtyhen. Por futbolli në vende të ndryshme ka gjetur mënyra të ndryshme për të bashkëjetuar me Covid-19. Rasti i fundit vjen nga Brazili.

Flamengo Foto Aviao Sem Mascaras Pandemia 25 09 2020 408k1wkdtjm316i6fxfy99x6i
Flamengo Foto Aviao Sem Mascaras Pandemia 25 09 2020 408k1wkdtjm316i6fxfy99x6i

Një nga klubet më të mëdhenj të këtij vendi si Framengo konfirmoi të shtunën 19 futbollistë pozitivë me Coronavirus. Klubi kërkoi shtyrjen e ndeshjes kundër Palmeiras, por nuk u pranua nga Federeta Braziliane e Futbollit. Si pasojë, skuadra nga San Paolo zbriti të dielën në mbrëmje në fushë me futbollistët e ekipit të të rinjve, duke barazuar 1-1 në transfertë.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb