Moza bint Nasser gëzon famën e njërës ndër grave më të bukura në Emirate, madje me arsye të fortë.

Gruaja e bukur 63-vjeçare është nënë e 7 fëmijëve, gjyshe e disa nipërve, bashkëshorte e Emirit të Katarit dhe një shembull i vërtetë i elegancës dhe stilit.

Këtë gjë e ka treguar edhe këtë herë kur u shfaq në ndeshjen e futbollit Gana – Portugalia, e cila u luajt në Kampionatin Botëror të Futbollit në Katar.

Moza shpesh kombinon stilin tradicional me stilin modern, dhe atë që veshi kur u shfaq në stadium të enjten ishte dizajnuar nga vetë ajo, ndërsa brendi i Katarit “Jabador” bëri përpjekje për ta kthyer idenë e saj në një kombinim perfekt të modës.

Ajo i ka gëzuar të gjithë edhe këtë herë kur u shfaq në këtë ngjarje publike dhe për këtë rast ka kombinuar dy nuanca të së kaltrës dhe ka treguar edhe që është mbretëresha e glamour-it dhe stilit.

Një fustan i reduktuar në stilin e një zonje kombinohej në mënyrë të përsosur me një pelerinë luksoze.

Për stilin e zonjës së parë të Katarit ka shkruar edhe e famshmja “Vogue”, e cila e ka përfshirë në pesë femrat më të veshura në botë. “Vanity Fair” e quajti atë zonjën e veshur më mirë me gjak blu, ndërsa për Julien Macdonald, ajo është Jackie Kennedy e dytë.

Disa burime pohojnë se pasuria e vërtetë e modës fshihet në rezidencën e saj.

Në galerinë e mëposhtme kemi përzgjedhur disa nga publikimet e saj me të cilat ka mahnitur të tjerët.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb