Orët e fundit në qytetin antik i Venecias kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të qytetit të famshëm, madje edhe sheshin e njohur “Piazza San Marco”.

Sipas mediave italiane, lartësia e ujit mbërriti deri në 1 metër në zona të caktuara.

Turistët e shumtë në zonë, kanë nxjerrë telefonat dhe kanë filmuar situatën e krijuar, me videot që më pas përfunduan në rrjete sociale.

Sipas raportimeve, përmbytjet janë shkaktuar nga fenomeni i baticës. Mose, është një sistem i projektuar për të mbrojtur qytetin nga përmbytjet.

Ai vendoset në punë në mënyrë automatike, nëse ujërat kalojnë 130 cm, ndërsa thuhet se ai mund të nisë punën dhe nëse ujërat shkojnë në 110 centimetra, por një gjë e tillë nuk ndodhi asnjëherë.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: