TIRANE- Kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer batutat në samitin e Diasporës, gjatë bashkëbisedimit me shqiptarët që jetojnë jashtë vendit.

Teksa fliste për shkollat dhe orientimin e drejtë që duhet të kenë të rinjtë kur zgjedhin universitetin, ai solli rastin e një të riu të shkolluar që s’po gjente ende punë.

“Mu afrua një i ri gjatë një takimi dhe më tha: Bëjmë një selfie? Pasi bëmë foton shtoi: Na gjej ndonjë punë. I thashë çfarë shkolle ke mbaruar, jurist tha si gjithë shqiptarët”,- tregoi kryeministri.

vijon

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: