Bayern Munchen ka mposhtur Fenerbahcen me rezultatti e thellë 6-1 në ndeshjen gjysmëfinale të “Audi Cup”.

Golat për bavarezët u shënuan nga Sanches, Goretzka, Coman dhe Thomas Muller që shënoi tripletë në këtë sfidë. Golin e nderit për turqit e realizoi Kruse.

Në finale Bayerni do të luaj kundër Tottenham i cili mposhti Realin e Madridit ndërsa Fenerbahce do të luajë me Realin për vendin e tretë.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb