Bayern Munich është shpallur kampion i Bundesligës gjermane për sezonin 2020/2021.

Bavarezët janë konfirmuar edhe njëherë si mbretër të kampionatit gjerman, duke fituar titullin e këtij sezoni në Bundesliga.

Titulli vjen tri dashje para mbyllës zyrtare të sezonit.

Leipzig, që ndodhet në vendin e dytë, u mposht 3-2 në transfertën delikate ndaj Dortmund. Vlen për t’u përmendur se ku është titulli i nëntë radhazi për Bayernin dhe i 30-i në të gjithë historinë e klubit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb