Rrugëtimi perfekt i Bayern Mubich përfundoi në transfertë përballë Hoffenheim, aty ku kampionët absolut pësuan humbjen e parë pas afro 9 muajsh. Më shumë se sa rezultati, ajo sfidë pati një kosto të madhe për bavarezët teksa duhet të bëjnë pa shërbimet e Leroy Sane për të paktën 3-4 javë. Sulmuesi gjerman, i afruar me aq shumë bujë, tradhtohet sërish nga fiziku i tij teksa pësoi një tërheqje në gju, dëmtim ky i konfirmuar edhe nga trajneri Flick:

Sane
Sane

“Sane është dëmtuar, shpresojmë të rikthehet pas pauzës së kombëtares, ka pësuar një dëmtim në gju”, u shpreh Flick në konferencë për shtyp. Shqetësuese është dhe situata që rrethon një tjetër titullarë, bëhet fjalë për David Alaba.

Alaba
Alaba

Mbrojtësi ka shfaqur një paraqitje të dobët në ndeshjet e fundit, shumë larg pritshmërisë, ndërsa së fundmi ka pësuar dhe një dëmtim muskulorë. Sipas mediave gjermane, e ardhmja e tij e pa qartë ka pasur një ndikim shumë të madhe edhe në lojë pasi Bayern Munich ka vendosur të refuzoj çdo ofertë, pavarësisht se rrezikojnë ta humbasin me parametra zero sezonin e ardhshëm.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb