Bastian Schweinsteiger është një nga lojtarët më të pëlqyer në Shqipëri, kjo fal klasit, shpirtit luftarak dhe për më tepër është pjesë e Bayern Munich dhe përfaqsueses gjermane. Mgjth simpatia për “Tigrin” pritet të këtë një lëkundje të madhe pasi tifozët kuqezi të shohin ketë foto, ku duket qartë se në këpucët e reja Shvajni ka të stampuar flamurin serb. Edhe pse flamuri dhe numrat 31/7 janë një përshëndetje për të dashurën e tij të re, ky gjest i kapitenit të Gjermanisë nuk është pritur mirë nga tifozët shqiptarë në rrjetet sociale.

(e.shkambi/balkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb