MAQEDONI E VERIUT

Bashkimi Europian ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për familjet dhe miqtë e viktimave në spitalin Covid të Tetovës.

Zëdhënësja e BE, Ana Pisonero për mediat maqedonase i ka shprehur ngushëllime familjeve dhe miqve të viktimave teksa ka uruar shërim të shpejtë për të plagosurit.

Po ashtu një ngushëllim të ngjashëm ka dhënë dhe ambasadori i BE në Maqedoninë e Veriut, David Gere.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb