TIRANE- Ndër vallet më të bukura shqiptare njihet padyshim ajo e Tropojës, pasi karakterizohet nga lëvizje të shpejta dhe veçanta.

Një performancë mbresëlënëse kanë lënë disa fëmijë senegalezë, të veshur me veshje popullore shqiptare, të cilët kanë befasuar publikun e ‘E diela shqiptare’ teksa kanë kërcyer nën ritmet e ‘Valles së Tropojës’. Për më tepër shihni videon.
[fbvideo link=”https://www.facebook.com/TheAlbanianTruth/videos/981660515256087/?pnref=story” width=”500″ height=”400″ onlyvideo=”1″]
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: