Në Belgjikë mund t’i japësh biçikletës në mes në majave të pemëve, falë një piste spektakolare në mes të pyllit.

Rruga është e gjatë 700 metra dhe ngjitet deri në lartësinë 10 metra, në harmoni me natyrën që e rrethon.

Kjo është pjesë e një kompleksi të madh pistash të realizuara për të promovuar çikloturizmin në veri të provincës së Limburgut, në Fiandre, mes të cilave është edhe një pjesë me ujë, që të jep mundësinë të pedalosh duke kaluar një liqen.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb