Pas 14 vitesh 354 golave dhe 647 ndeshjesh, historia e dashurisë ndërmjet Real Madrid dhe Kartim Benzema ka ardhur në kapitullin e fundit. Në Spanjë janë të sigurt, fituesi i “Topit të Artë” në fuqi do të largohet nga Madridi për tu transferuar në Arabinë Saudite. Benzema ka pranuar ofertën marramendëse të Al-Ittihad prej 200 milionë euro në sezon.

Fe767ff9 53d3 48c8 Ac4c 240c8612ef12 Benzema Getty 1280x801
Fe767ff9 53d3 48c8 Ac4c 240c8612ef12 Benzema Getty 1280×801

“Bomberi” francez pritet të ndjek rrugën e C.Ronaldo-s duke u larguar nga futbolli i rëndësishëm për të nisur një aventurën prej sheiku. Benzema ka dhe një vit kontratë me Real Madrid, por presidenti Pertez nuk pritet të bëhet pengesë në këtë pikë, do të lë të lirë lojtarin që ka dhënë kaq shumë për klubin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb