Ish- kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka denoncuar arrestimin e vëllait dhe djalit të xhaxhait të kryebashkiakut të Mallakastrës, Qerim Ismailajt.

Tek mesazhi që publikon Berisha, thuhet se ata janë arrestuar në shtëpinë e tyre në Corrush të Mallakastrës dhe në komisariat po bëhet luftë për lirimin e tyre.

Qerim Ismaili është denoncuar nga PD se është

DENONCIMI NGA SALI BERISHA

Arrestohet per droge vellai i narkokryetarit monist te Mallakastres!

Nderyrje te fuqishme nga narkoshteti per lirimin e tij.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Mirembrema Doktor!
Para rreth nje ore jane arrestuar ne kushtet e flagrances vellai kryetarit Bandit i denuar ne Greqi te Bashkise Mallakaster Qerim Ismaili dhe djali xhaxhait tij per kultivim te bimeve narkotike.
Jane arrestuar ne shtepine e tyre ne Corrush Mallakster.
Ju lutem publikoheni se po behet lufte ne komisariat per lirimin e tyre! Per te ruajtur anonimatin e burimit informacionit ju lutem na ruani anoninamitin!
Qofsh mire

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb