Pasi ish-kryeministri Sali Berisha konfirmoi koalicionin me LSI për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit në 6 bashki, vjen reagimi nga Partia Demokratike.

Përmes një mesazhi, PD thekson se ky koalicion i emërtuar ‘Shtëpia e lirisë’ bëhet për të dëmtuar demokratët. Sipas kësaj partie, koalicioni non-grata nuk do ta mbajë Shqipërinë në vendnumëro.

REAGIMI
Sali Berisha ka vetëm një garë, atë për të dëmtuar Partinë Demokratike.
Koalicioni non grata nuk do ta mbajë Shqipërinë në vendnumëro, hallet e Berishës, Ramës dhe Metës, nuk janë hallet e shqiptarëve. 
Zgjedh Ramën, mban Berishën dhe Metën.
Zgjedh Berishën dhe Metën, mban Ramën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb