TIRANË

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar foton e një vajze të shtrirë në spital. Bëhet fjalë për një nga të rejat europiane demokrate e cila ka qenë në protestën e opozitës sot dhe me sa duket është ndjerë keq nga gazi lotsjellës.

“E reja norvegjeze, sekretarja e përgjithshme e EDS, Sara Jurik në gjendje të rëndë në spital nga helmimi me lëndët toksike të hedhura kundër protestuesve paqësorë nga Edvin Kristaq Krimi dhe Vasal Kimiku! Krim”, shkruan Berisha.

Berisha Fb 1
Berisha Fb 1

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb