Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur sërish për situatën e krijuar në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, ku kontrollorët ndërprerën punën, duke çuar në pezullimin e të gjitha fluturimeve.

Berisha është shprehur në ekranin e “Ora Neës” se kontrollorë në kompaninë AlbControl janë familjarë dhe të afër të socialistëve. Berisha ka folur me emra, duke thënë se në aeroport punojnë të afërm të socialistëve Fatmir Xhafaj, Paulin Stërkaj, e shumë të tjera.

“Më lejo t’ja kthej pak siç e meriton sepse ai njeri me atë që nuk thuhet, rri, e ka në gojë nga mëngjesi në darkë dhe në Parlament kur nuk i mjaftonte i veti merrte dhe të familjes së tij. Është një turp dhe faqe e zezë njeri që i lejon vetes të përdorë fjalët më vulgare dhe banale po degradon dhe denatyrohet gjithnjë e më shumë si njeri. Akuza reale për “grusht shteti” ai ka ndaj Fatmir Xhafës, Paulin Sterkaj dhe një seri socialistësh të tjerë njerëzit më të afërt të të cilëve janë sistemuar në pozicione kryesore në Albcontrol. Nuk mund të them gjë tjetër, ai i rrjedhur mund të flasë në këtë mënyrë por të themi se nuk është i rrjedhur, është një njeri i cili i kompleksuar nga disfata e tmerrshme që e pret nuk di se çfarë flet”, ka thënë ish-kryeministri Berisha.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb