Koalicioni “Shtëpia e Lirisë” ka paraqitur sot kërkesën në KQZ për regjistrimin në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit.

Ka qenë Lëvizja Socialiste për Integrim, që ka dorëzuar në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve kërkesën e regjistrimit të koalicionit me Berishën, të zyrtarizuar tashmë me emrin “Shtëpia e Lirisë”.

Siç shihet në dokumentin e dorëzuar në KQZ, koalicionit “Shtëpia e Lirisë” i është bashkuar edhe Partia Demokristiane e drejtuar nga Nard Ndoka.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb