Ish-kryeministri Sali Berisha, ka zbuluar nga takimi me demokratët e Kavajës, se Gjykatësi i Parisit ka pranuar padinë e tij ndaj sekretarit Amerikan Antony Blinken. Ai ftoi Sekretarin e Shtetit që të parqesë çdo provë që disponon ndaj tij.


“Gjykatësi i Parisit ka papranuar padinë e Sali Berishës. E ftoj sekretarin Antony Blinken të dorëzojë në Gjykatën e Parisit, çdo provë fakt dhe dokument që ka ndaj Sali Berishës, por e garantoj që ka zero”, tha Berisha.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb