Kreu i partisë Demorkatike Sali Berisha njoftoi ditën e sotme në një komunikim të drejtpërdrejtë me qytetarët në Facebook se do ndodhë një protestë para portit të Durrësit mes debateve dhe diskutimeve që kanë ndodhur së fundmi në lidhje me këtë projekt.

Sipas Berishës porti është dhe ka qenë krenaria dhe simboli i qytetit të Durrësit, për të cilin tha se nuk do arrijë të kthehet kurrë në një pronë private të kryeministrit Edi Rama përmes projektit të cilin e cilësoi si ‘ogurzi’.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: