Ish- kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha e ka quajtur shembjen e Teatrit Kombëtar sot në mëngjes si një barbari kulturore.

Madje Berisha e krahason këtë akt të sotëm me genocidin fetar kulturor të Enver Hoxhës në 1967.

STATUSI NGA SALI BERISHA

Nje barabari kulturore e Edvin Kristaq Xhelatit qe te kujton genocidin fetar kulturor te Enver Hoxhes te vitit 1967! sb

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb