TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha nuk i ndal akuzat në drejtim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Kështu, pas lëshimit të urdhër-arresteve për 3 ish-zyrtarë të Policisë, vjen denoncimi nga qytetari dixhital, ndërsa bëhet fjalë për Alban Çelën, ish-drejtori i Policisë së Shkodrës. Berisha pohoi se për Çelën është lëshuar mandat arresti, që sipas tij ka lidhje fisnore me Tahirin.

MESAZHI I BERISHËS
Qytetari dixhital informon:
Alban Çela tezaku? i Sajmir Trafikut, ish narkodrejtori i narkopolicise se Shkodres, eshte balozi i katert me uniforme i droges, per te cilin eshte leshuar mandat arresti! sb
“Miremengjes dr,ALBANI ÇELA ish Drejtor i policise ne Shkoder per te cilin ka dale urdher arresti eshte lidhje fisnore (me duket djale tezje) me Saimir Tahirin
Ps Me Çelen e denoncuar disa here nga qytetari dixhital,Sajmir Trafiku kontrollonte totalisht trafikun e droges ne zonen e Verit te vendit”
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: