Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka uruar Fiter Bajramin me një foto me bashkëshorten e tij.

Berisha shkruan se sot pas agjërimit besimtarët musliman kremtojnë ditën e Fiter Bajramit.

Ai kërkon për një lutje dhe urim që Zoti të pranojë sakrificën e tyre e ta kthejë në paqe e mbarësi për familjet e kombin.

STATUSI NGA SALI BERISHA

Gëzuar Bajramin!

Te dashur miq, sot besimtaret musliman pas agjerimit te muajt te madhnueshem te Ramazanit kremtojne diten e bekuar te Fiter Bajramit.

Ju ftoj te dashur miq, te lutemi dhe te urojme nga zemra te gjithe se bashku qe i Gjithfuqishmi te pranoje sakrificen e tyre dhe ta kthej ate ne paqe, mbaresi e te mira, per ata, familjet e tyre dhe mbare kombin tone. Gezuar! sb

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb