Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar të gjithë shqiptarët festën e Krishtlindjeve.

Berisha ka zgjedhur të urojë këtë festë me një foto, ku shfaqet së bashku me bashkëshorten e tij, Liri Berisha.  Ai shton se kjo është një ditë, ku kujtohet lindja e burrit, Hyjit e profetit që ndryshoi botën e njerëzimin.

  • foto galeri

Postimi i Sali Berishës:

Miqve tane te krishtere por edhe te gjithe besimtareve te Zotit ju urojme gezuar lindjen e Jezu Krishtit, Hyijt, por edhe profetit dhe burrit qe ndryshoi boten dhe njerezimin. Lavduar qofte Krishti Mbret! sb

(d.xh/ Balkanweb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb