Deputeti Tritan Shehu ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës së Apelit e cila i ka dhënë vulën ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ai e ka quajtur vendimin një betejë të fituar përballë regjimit, ndërsa shtoi se hapi i radhës është lirimi i Berishës i cili momentalisht është nën masën e sigurisë “Arrest shtëpie”.

Postimi i plotë:
Nje beteje e fituar perballe rregjimit!
Nje rrugetim, qe filloi me 9 Shtator 2021 ne darke e u kthye me “shperthim” ne ate Stadium me demokrate.
Nje beteje qe ka etapen e radhes lirimin e te burgosurit politik, Sali Berisha.
E me tej rrezimin e rregjimit narko-trafikant e vendosjen e vlerave, demokracise, Europeizmit.
Urimet me te mira, te gjithe mbeshtetjen, liderit tone Sali Berisha.
Urime te gjithe demokrateve.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: