Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, reagon pas betimit të tre prokurorëve të SPAK te Presidenti i Republikës, Ilir Meta.

Ambasadorja Yuri Kim iu uron suksese prokurorëve të rinj të SPAK, ndërsa thekson se progresi në Reformën në Drejtësi duhet të përshpejtohet hap pas hapi.

“Urime 3 prokurorëve për betimin e tyre sot para Presidentit Ilir Meta për promovimin në Prokurorinë e Posaçme. Progresi në Reformën në Drejtësi duhet të përshpjetohet hap pas hapi. Presim SPAK”, shkruan ambasadorja Kim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb