Beyonce ishte një “mbretëreshë”, por tani ajo është “mbretëresha” e Grammy! Këngëtarja mbrëmjen e djeshme u bë artisti më i vlerësuar në historinë e Grammys, me një rekord prej 32 çmimesh. Çmimi që e bëri atë në avantazh ishte albumi më i mirë, të cilin ajo e fitoi për albumin e saj të famshëm “Renaissance”.

Arritja e saj e krijimit të historisë erdhi para përfundimit të shfaqjes, duke lënë ende hapësirë për fitimin e ndonjë tjetër çmimi.

  • foto galeri

Më herët, Beyonce fitoi Grammy për performancën më të mirë tradicionale R&B dhe regjistrimin më të mirë elektronik të kërcimit për “Plastic Off the Sofa” dhe “Break My Soul”.

Beyonce ka fituar 88 nominime për Grammy gjatë karrierës së saj.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: