Me më shumë njerëz që kërkojnë një mjet më të shëndetshëm dhe më miqësor ndaj mjedisit për të lëvizur, biçikletat po bëjnë një rikthim gradual, por të qëndrueshëm.

Fatkeqësisht, biçikletat konvencionale nuk mund të përshtaten plotësisht me nevojat e udhëtarëve urban të shekullit 21. Është pothuajse e pamundur t’i marrësh ato në një tren apo metro.

Por përpjekjet për të zgjidhur sfidën lindën një epokë të re të biçikletave të palosshme, dhe Kwiggle mund të jetë më e mira prej tyre.

Sipas prodhuesve, Kwiggle është biçikleta më kompakte e palosshme ndonjëherë. Me ulësen e saj të pazakontë dhe rrotat e vogla, Kwiggle duket si një bashkim midis një skuteri dhe një biçiklete. E gjithë biçikleta peshon rreth 8.5 kg, dhe mund të paloset ose shpaloset në 10 sekonda ose më pak.

Kur është e palosur, biçikleta ka dimensione 55x40x25 cm, duke e bërë të përshtatshëm transportimin në autobus, tren, aeroplan dhe pothuajse kudo tjetër.

Ideale për ambiente urbane

Kwiggle premton të jetë zgjidhja e qëndrueshme për problemet tuaja të trafikut. Kjo biçikletë arrin shpejtësinë deri në 30 kilometra në orë.

Edhe pse ulësja e biçikletës është e lartë dhe mund të duket e çuditshme, prodhuesit sigurojnë se garanton një udhëtim të shëndetshëm. Do të bëni biçikletë në këmbë, pothuajse të ngritur, ndërsa ende gëzoni mbështetje të përshtatshme nga vendi.

Informacion mbi çmimet

Biçikleta aktualisht është me çmim 1.220 euro.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: